Krzysztof Bednarz trenujący na co dzień w LZS Kotwica Brzeg zdobył Koronę Maratonów Polskich.

Dyplom Korony Odznaczenie Korony 1 Odznaczenie Korony 2

KORONA MARATONÓW POLSKICH – przebiegnięcie 5 maratonów (Kraków, Dębno, Poznań Warszawa i Wrocław) w ciągu 24 miesięcy od pokonania pierwszego z maratonów, kolejność dowolna.

 

W roku 2012 nie przypuszczałem, że będę biegał i że bieganie sprawi mi tyle frajdy. Kiedy już rozpocząłem biegać przez głowę mi nie przyszło, że będę w stanie pokonać dystans 10 km, półmaratonu a już na pewno nie maratonu.

Ale jak już pojawiły się pierwsze zawody na 10 km, to czemu nie półmaraton, jeżeli już półmaraton to czemu nie maraton, a jak już maraton to czemu nie „Korona Maratonów Polskich”.

I tak w roku 2013 przebiegłem pierwszy Wrocław Maraton z wynikiem 4h 02m 35s i już w tym samym roku, miesiąc później pokonałem Poznań Maraton z wynikiem- 4h 14m 08s. W kolejnym roku, na wiosnę przebiegłem najstarszy polski maraton Dębno, czas 3h 58m 18s, 4 godziny zostały złamane. Potem przyszedł czas na jesienną odsłonę 36 PZU Maraton Warszawski z finiszem na narodowym, niestety przebiegnięty z przeziębieniem, więc poprawy życiówki nie było a czas na mecie to 4h 08m 49s.

14 PKO Cracovia Maraton 36 PZU Maraton Warszawski bezNazwy2  bezNazwy3 bezNazwy4

Na koniec pozostał Kraków, to tutaj powstał pomysł „Korony”, więc idealne miejsce na finał i poprawę życiówki, i wiosenna odsłona Cracovia Maraton zaliczona z czasem 3’50″44, najlepszy start . Tak, więc Korona zdobyta, teraz czas na inne wyzwania!!!

 

W moich biegowych planach mam kolejne starty w maratonach zarówno w Polsce jak i na świecie. Plany zakładają dwa maratony rocznie, jeden na wiosnę i jeden na jesień. Jednak mam dwa marzenia biegowe, które mam nadzieje zrealizować. Po pierwsze przebiegnięcie, chociaż jednego Ultra Maratonu górskiego i występ w Boston Maraton żeby oddać cześć ofiarom zamachu na trasie Bostońskiego Maratonu w 2014 roku.

                                                                                                          Krzysztof Bednarz

 

Gratulujemy!20150419_133233